Türk Enerji Şirketinden Fas’a Dev Satış

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, Afriquia SMDC tarafından açılan akaryakıt istasyonu ürünleri ihalesini kazandığını duyurdu. İhale sonucu, 20 Haziran 2024 tarihinde açıklanmış olup, ihale bedeli 774.624,89 Euro olarak belirlenmiştir.

İHALEDE TEKLİF VERME SÜRECİ

İhaleye teklif verme süreci, SAY Yenilenebilir Enerji’nin 29 Mayıs 2024 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlamış ve 31 Mayıs 2024 tarihinde teklif verilmiştir. İhalenin sonucu ise 20 Haziran 2024 tarihinde açıklanmıştır. Bu ihale sonucunda, şirketin kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranı %6,71 olarak hesaplanmıştır.

İHRACAT FAS’A GERÇEKLEŞECEK

Afriquia SMDC’ye verilen tekliflerin kabul edilmesiyle, şirket, Fas’taki merkezlerine kanopi, logo ve fiyat panosu ürünlerinin ihracatını gerçekleştirecektir.

SAY Yenilenebilir Enerji tarafından yapılan açıklamada, “Şirketimizin bir diğer faaliyet alanı olan açıkhava reklamcılığı sektöründe de kapasitesini değerlendirebilmektedir” ifadelerine yer verildi.

KAMUOYUNA DUYURU

Şirket, kamuoyuna ve yatırımcılarına saygılarını sunarak, açıklamaların Sermaye Piyasası Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak yapıldığını ve bilgilerin tam ve doğru olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x